Skip to main content

W jednym z poprzednich artykułów, który możecie znaleźć TUTAJ, pisaliśmy o tym, na co zwrócić uwagę wybierając drzwi wejściowe zewnętrzne. W niniejszym tekście chcielibyśmy podpowiedzieć, jak je zamontować – zapraszamy do lektury!

Drzwi wejściowe zewnętrzne – najważniejsze informacje

Podczas budowy domu czy budynku o innym przeznaczeniu, pamiętaj o tym, by:

 • docelowe drzwi zewnętrzne zamontować na końcu prac wykończeniowych nad elewacją;
 • często na czas budowy montuje się prowizoryczne rozwiązania, mające zabezpieczyć wnętrze, a kiedy niemal wszystko jest już gotowe – wstawia się ostatecznie wybrany model drzwi;
 • taki zabieg pozwala uchronić wejście przed zabrudzeniami, ewentualnymi uszkodzeniami czy usterkami spowodowanymi jednocześnie wykonywanymi pracami;
 • zgromadzić odpowiednie narzędzia i akcesoria; nie obejdzie się bez klinów, poziomicy, kątowników, miarek; nie zapominaj również o wiertarce, młotku czy właściwych śrubokrętach;
 • zapoznać się z instrukcją montażu konkretnego modelu; producenci w bardzo szczegółowy sposób wyjaśniają, jak wstawiać drzwi zewnętrzne, by prezentowały się nienagannie, a jednocześnie w pełni spełniały wszystkie swoje funkcje.

Krok po kroku

Dzięki poniżej instrukcji będziesz dokładnie wiedział, w jakiej kolejności należy wykonywać poszczególne czynności w trakcie montażu drzwi wejściowych:

 1. Zrób odpowiedni otwór
  Co to znaczy „odpowiedni”? Zgodny z wymogami producenta. Każdy model drzwi ma dedykowaną instrukcję montażu, dlatego warto dokładnie ją przestudiować przed przystąpieniem do prac. Najczęściej zakłada, że otwór powinien mieć 2-3 cm większą szerokość w stosunku do ościeżnicy oraz musi być wyższy o 1,5 cm.
 2. Zamontuj ościeżnicę
  Brzmi prosto, jednak ustawienie ościeżnicy w odpowiednim miejscu wymaga nieco wprawy. Jeśli popełnisz błędy na tym etapie, trudno będzie uzyskać optymalną izolację termiczną oraz akustyczną.
 3. Pamiętaj o izolacji
  Zabezpiecz widoczne szpary. Najlepiej do tego celu nadają się specjalistyczne pianki, dostępne w marketach budowlanych. Coraz częściej stosuje się również różnego rodzaju taśmy czy folie izolacyjne.
 4. Załóż skrzydło
  Kiedy klamka i zamek są już zamontowane w skrzydle, wystarczy założyć je na zawiasach, po czym wyregulować.
 5. Wykonaj prace wykończeniowe
  Uważaj, by nie zniszczyć bądź nie ubrudzić nowych drzwi! Przydadzą Ci się tynk, gładź i szpachle. Pamiętaj o zabezpieczeniu skrzydła specjalnymi taśmami, na przykład malarskimi.

Ile kosztuje montaż drzwi?

To zależy od modelu, a także tego, ile czasu zajmuje wykonanie niezbędnych czynności do prawidłowego zamontowania drzwi. Niektóre, prostsze warianty skrzydeł wymagają jedynie podstawowych prac instalacyjnych. Montaż innych – dużo bardziej oryginalnych, wymyślnych i niestandardowych – wiąże się z zastosowaniem nowatorskich rozwiązań, a ponadto – musi angażować większą, pod względem liczebności, ekipę fachowców.
Ceny różnią się także pod względem lokalizacji. W mniejszych miejscowościach są one niższe, w dużych metropoliach – wyższe. Dlatego nie da się jednoznacznie określić, ile kosztuje montaż drzwi. Średnio trzeba zapłacić od 500 do 600 zł. To cena uwzględniająca założenie ościeżnicy oraz jednego skrzydła. Jeśli nie masz zamiaru zlecać wykonywania instalacji, kwota, jaką wydasz, będzie o mniej więcej 100-150 zł niższa.

W przypadku zlecenia montażu drzwi dwuskrzydłowych musisz liczyć się z wydatkiem do 850 zł.

Montaż drzwi zewnętrznych w Poznaniu i okolicach

Szukasz specjalistów, którzy w atrakcyjnej cenie, niezwłocznie i solidnie zamontują drzwi zewnętrzne w Poznaniu lub okolicznych miejscowościach? Stawiasz na profesjonalizm, dobry kontakt z wykonawcami, jak również szybkie terminy realizacji? Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu różnego rodzaju prac remontowo-budowlanych pozwoliło nam do perfekcji opanować wszelkie, nawet najbardziej skomplikowane czynności związane z montażem nie tylko drzwi, ale i okien, bram garażowych czy systemów przeciwsłonecznych.

W razie pytań – zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń, napisz lub odwiedź nasze biuro w Luboniu koło Poznania. Czekamy na Ciebie!