Skip to main content

drzwi tarasowe Pan WygodnyWiększość z nas stara się zwolnić tempo życia, korzystać z jego uroków. Szukamy miejsc, w których możemy odpocząć, chociaż niekiedy znajdują się one tuż obok nas. Idealną przestrzenią do relaksu na świeżym powietrzu jest taras. Warto zadbać o stworzenie wygodnego i estetycznego wyjścia do naszej strefy komfortu i stać się posiadaczem nowoczesnych drzwi tarasowych. Jaki model wybrać, by nie tylko były niezawodne, doświetlały pomieszczenie, łatwo się otwierały, ale też w pełni odpowiadały naszym rzeczywistym potrzebom i gustom? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drzwi tarasowych. Poniżej omówienie najpopularniejszych z nich.

Drzwi otwierane

Są stosunkowo tanie i przez to najbardziej popularne. Swoją stylistyką doskonale wpasowują się do wnętrz klasycznych i rustykalnych. Występują w wersji jedno lub dwuskrzydłowej. Ponieważ otwierają się do środka, zajmują przestrzeń w pomieszczeniu, co może być kłopotliwe, zwłaszcza w małym salonie.

Drzwi przesuwane

To zdecydowanie bardziej praktyczne rozwiązanie. Jak wskazuje nazwa, poszczególne skrzydła przesuwają się na szynach jezdnych. Po otwarciu mogą zachodzić na ściany lub na siebie nawzajem. Innym wariantem, pozwalającym stworzyć dużą, otwartą przestrzeń, jest przesuwanie się skrzydeł drzwi do kaset zamontowanych wewnątrz ścian. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w nowoczesnych budynkach i wnętrzach.

Drzwi uchylno-przesuwne

Są coraz bardziej popularne. Po naciśnięciu klamki skrzydło drzwi wysuwa się z ramy i przesuwa po szynie wbudowanej równolegle do ościeżnicy, wykorzystaniem specjalnego mechanizmu okuć. Konstrukcja drzwi uchylno-przesuwnych umożliwia dokonywanie bardzo dużych (wysokich i szerokich) przeszkleń, a tym samym znacznie potęguje wrażenie przestrzeni. Takie rozwiązanie umożliwia doskonałe doświetlenie pomieszczenia. Drzwi mogą być dzielone niesymetrycznie, co daje duże pole do własnej aranżacji. Dodatkową funkcją jest możliwość uchyłu skrzydła.

Decydując się na zakup określonego modelu drzwi tarasowych , bierzmy pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale też funkcjonalność i wygodę użytkowania. Dzięki temu z pewnością częściej i z większą przyjemnością będziemy korzystać z atrakcji, jakie zapewnia nam pobyt na tarasie i w ogrodzie. Dużym ułatwieniem i rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo jest niski próg, niwelujący ryzyko potknięcia się, jak również system samoczynnego zamykania się drzwi. Przed zakupem warto więc dokładnie przemyśleć i określić swoje oczekiwania, a następnie skonsultować je z profesjonalistami.