Skip to main content

Gdy za Tobą najważniejsze etapy prac nad wykończeniem domu, to przychodzi taki moment, jak wybór drzwi wejściowych. Na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe Pan WygodnyDrzwi wejściowe powinny nie tylko komponować się z elewacją domu, ale także spełniać swoje podstawowe funkcje, takie jak zabezpieczenie domu przed intruzami, zapewnienie izolacji, a także odpowiednie wyciszenie. Warto wziąć pod uwagę wszystkie powyższe parametry przy wyborze drzwi wejściowych, by mieć pewność, że spełnią one wszystkie oczekiwania, zabezpieczą dom, a także będą dobrze się prezentować przez wiele lat.

Wymiary drzwi wejściowych

Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę to wymiary otworu na drzwi wejściowe. Zakłada się, że minimalna wysokość drzwi zewnętrznych to 201 cm, a szerokość 90 cm. Takie wymiary umożliwiają swobodne wchodzenie i wychodzenie do domu.

Termoizolacja i akustyka

Na komfort użytkowania mieszkania wpływają właściwości termoizolacyjne i akustyczne drzwi. Współczynnik przenikania ciepła jest różny w zależności od materiału, z którego wykonane są drzwi. Zaleca się, by parametr ten nie był większy niż 2,6 W/(m2 x K).

Akustyka także jest istotna dla komfortu mieszkania. Drzwi o dobrych parametrach akustycznych świetnie tłumią hałasy z zewnątrz, jednak warto pamiętać, że nie tylko one są ważne, ale także uszczelki i taśmy rozprężne.

Zabezpieczenia

Drzwi muszą przede wszystkim chronić przed włamaniem. Na etapie ich wyboru dobrze jest zdecydować się nie tylko na mocne zamki z nowoczesnym mechanizmem, ale także innowacyjne metody zabezpieczenia, takie jak czytniki linii papilarnych, czy możliwość zamykania drzwi bez klucza.

Drzwi dopasowane do elewacji

Prócz parametrów technicznych, drzwi powinny być wizualnie dopasowane do elewacji. Jeśli Twój dom jest w stylu nowoczesnym, to świetnie sprawdzą się drzwi z ciemnego drewna bądź stalowe. W przypadku stylu rustykalnego z elementami drewnianymi sprawdzą się jaśniejsze drzwi np. z drewna litego. Drzwi to ważny element ostatecznego wyglądu domu. Często mogą one pełnić funkcję wizualnego wyróżnika. Zadbaj o to, by Twoje drzwi wejściowe były nie tylko praktyczne, ale i cieszące oko.
Gdy weźmiesz pod uwagę powyższe parametry przy wyborze drzwi wejściowych, to możesz mieć pewność, że podejmujesz naprawdę dobrą decyzję. Takie drzwi sprawdzą się na długie lata!