Skip to main content

Moskitiery Pan WygodnyNatrętne, dokuczliwe, irytujące – owady, które spędzają sen z powiek. Jak się przed nimi bronić?
Komary potrafią uprzykrzyć życie, szczególnie jeśli nieproszone wedrą się do naszego domu. Taki bzyczący osobnik potrafi zakłócić nam nocny odpoczynek, albo niepostrzeżenie sprawić, że obudzimy się pokryci swędzącymi bąblami. Nasz dom, to nasz azyl, nie powinno być w nim miejsca na nieproszonych gości.

Moskitiera do walki z owadami

Moskitiera jest najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na zabezpieczenie swojego domu, mieszkania przed komarami, muchami, czy groźnymi osami lub szerszeniami. Niepodważalną zaletą tego typu rozwiązania jest brak negatywnego wpływu na środowisko i nasze zdrowie. Środki chemiczne, tak popularne do radzenia sobie z owadami, mogą się odbijać na zdrowiu naszych bliskich, szczególnie dzieci i zwierząt.

Rodzaje moskitier

Obecnie na rynku dostępne są drzwi oraz okna z wbudowanymi moskitierami, jeśli jednak chcemy zabezpieczyć się w gotowym już mieszkaniu/domu, możemy w prosty sposób samodzielnie zamontować sobie taką osłonę.

Wyróżnia się moskitiery na okna, drzwi balkonowe, okna dachowe, łóżka. Najbardziej popularnymi są moskitiery rolowane. Przypominają nieco klasyczne rolety, które zwijają się do kasety znajdującej się w górnej części ramy. W przypadku dużych drzwi tarasowych, moskitiery rolują się do kasety przymocowanej po boku skrzydła.

Moskitiery otwierane, dedykowane do drzwi balkonowych są jakby dodatkowymi drzwiami montowanymi na ramie tych właściwych. Mogą być wyposażone w system domykający, dzięki któremu zawsze mamy pewność, że jesteśmy dobrze chronieni.
Do zestawień drzwi balkonowych z wielkimi oknami fasadowymi stosuje się moskitiery przesuwne, czyli siatki montowane w prowadnicach usytuowanych w górnej i dolnej ramie okiennej lub na elewacji. Mamy tu kilka opcji w kwestii wyboru szyn oraz sposobu otwierania moskitiery.

W przypadku okna dachowego, moskitierę, najczęściej rolowaną, montuje się na ścianie wokół niego, aby umożliwić otwieranie skrzydła. Do okien o nietypowych parametrach, istnieje możliwość zamówienia siatki robionej na wymiar.

Nie unikajmy latem świeżego powietrza tylko przez owady i nie chowajmy się przed nimi w 4 ścianach. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu, możemy cieszyć się zapachem lata nawet po zmroku.