Skip to main content

Chronią przed hałasem, pozwalają utrzymać optymalną temperaturę wewnątrz budynku, a ponadto stanowią ozdobę każdego domu czy siedziby firmy. Sprawdź pozostałe zalety rolet zewnętrznych i dowiedz się, jakie są ich rodzaje.

Jak wybrać rolety? Praktyczne wskazówki

Zastanawiając się, na co zwrócić uwagę podczas przeglądu dostępnych na rynku rozwiązań, skup się w szczególności na niżej wymienionych kwestiach.

Rodzaj montażu rolet

Niektóre z proponowanych opcji nie wiążą się z koniecznością dokonywania zmian w elewacji (na przykład rolety elewacyjne). Inne natomiast (głównie podtynkowe i nadstawne) często wymagają uwzględnienia na etapie projektu budynku bądź – kiedy jest on już skończony – ingerencji w strukturę murów.

Typ skrzynki umieszczonej nad roletą

W zależności od własnych upodobań estetycznych możesz postawić na skrzynkę okrągłą, półokrągłą, kanciastą lub prostokątną. Warto dodać, że w razie potrzeby przeprowadzenia serwisu mechanizmu rolującego, bez żadnych trudności dotrzesz do niego dzięki specjalnej klapie, która to umożliwia.

Opcja integracji z moskitierą

Decydując się na taki wariant, zyskujesz komfort autonomicznej, bardzo prostej i praktycznej obsługi obu systemów.

Estetyka

By rolety zewnętrzne stanowiły ozdobę budynku, należy również dokładnie przemyśleć kwestie samego wyglądu ostatecznego produktu. Wiele nowoczesnych przedsiębiorstw oferuje szeroki asortyment w różnych wzorach i kolorach. Klienci wybierać mogą spośród popularnych odcieni szarości, beżu czy brązu, a także bardziej oryginalnych barw, takich jak czerwień, żółć, błękit bądź pomarańcz. Wielbicielom drewna do gustu przypadną pewnie kolory drewnopodobne. Te ostatnie sprawiają, że każdy budynek nabiera oryginalnego charakteru.

System sterowania

Do wyboru masz opcję ręczną oraz automatyczną. Pierwsza charakteryzuje się ekonomicznością, a także prostotą. Warto również nadmienić, iż w razie awarii zasilania nie będziesz miał kłopotu z obsługą rolet. Druga natomiast wyróżnia się dużym komfortem codziennego użytkowania i estetyką. Szczególnie podtynkowe systemy rolowania pozwalają wydobyć z omawianych rozwiązań najwyższe walory estetyczne. Dzięki możliwości integracji tego typu rolet z inteligentnymi technologiami zarządzania domem będziesz mógł sterować nimi za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Przegląd dostępnych rozwiązań

Wśród gamy ofertowej Pana Wygodnego znajdziesz między innymi:

  1. Rolety elewacyjne – Charakteryzują się łatwością montażu, a także dużą wygodą użytkowania. Niezwykle rzadko ulegają awariom, są funkcjonalne i praktyczne. Idealnie wpasowują się we współczesne systemy typu „smart dom”, pozwalające zdalnie nadzorować pracę osłon okiennych.
  2. Rolety podtynkowe – Znakomicie wyciszają wnętrza, zapewniają także minimalizację strat ciepła w sezonie grzewczym. Wpisują się w ergonomiczne, energooszczędne rozwiązania architektoniczne.
  3. Rolety nadstawne – Wyróżniają się pod względem estetycznym. Do ich zalet należy ponadto duża odporność na intensywną eksploatację, a także trwałość.

Niezależnie od modelu, wszystkie wyżej opisane propozycje zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.

Montaż rolet w Poznaniu i okolicach

Kiedy dokonasz już właściwego wyboru konkretnego produktu, warto znaleźć doświadczonych monterów. Wykonanie profesjonalnej usługi na najwyższym możliwym poziomie gwarantuje komfortowe użytkowanie rolet zewnętrznych przez długie lata.

Zarówno w Poznaniu, jak i każdej większej miejscowości na terenie kraju, znajdziesz doświadczonych ekspertów cieszących się pozytywnymi opiniami klientów z całego regionu. Przed podjęciem współpracy dowiedz się, jak dokonują oni wyceny rolet. Atrakcyjne stawki i rabaty stanowią niewątpliwie jedne z najważniejszych kryteriów oceny konkretnej propozycji. Warto właśnie od tego czynnika rozpocząć analizę dostępnych na rynku ofert.

Masz pytania, chciałbyś poszerzyć wiedzę? Napisz, zadzwoń bądź odwiedź nas w naszej siedzibie w Poznaniu – jesteśmy do Twojej dyspozycji.