Skip to main content

Zadaszenie tarasu sprawdza się zarówno podczas upalnych, letnich dni, jak i tych deszczowych oraz pochmurnych. Zobacz, czym charakteryzują się pergole ogrodowe. Dowiedz się, na jakie modele warto postawić, żeby czuć się komfortowo na własnym ganku, a jednocześnie – by wyglądał on imponująco. Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać pergolę?

Podczas przeglądania rozwiązań różnych marek, warto zwrócić uwagę na:

 • płynną i cichą pracę części ruchomych – właściwy montaż sprawia, że pergola jest funkcjonalna, działa bezawaryjnie,
 • poszycie pergoli – najczęściej spotyka się pokrycia ruchome, sterowanie elektrycznie,
 • konstrukcję – powinna być lekka, a zarazem stabilna. Odpowiednio zaimpregnowane aluminium znakomicie sprawdza się do budowy profilu,
 • system odprowadzania wody – nowoczesne modele konstruowane z uwzględnieniem optymalnego stopnia pochyłu lameli, a także wyposażone są w specjalne rynny i słupki,
 • możliwość zamontowania oświetlenia ledowego – nadaje ono przestrzeni niepowtarzalnej atmosfery, stanowiąc jednocześnie praktyczny gadżet,
 • możliwość dodawania kolejnych modułów – to bardzo przydatna opcja w przypadku większych powierzchni. Dzięki niej, w razie zmiany koncepcji zaaranżowania tarasu, możesz również zmodyfikować konstrukcję pergoli.

Ponadto nie bez znaczenia jest estetyka poszczególnych rodzajów zadaszenia. W zależności od tego, czy planujesz urządzić swój taras zgodnie z nowoczesnymi trendami, czy też marzy Ci się wprowadzenie romantycznej aury do swojego ogrodu, postaw na dopasowane do konkretnego stylu profile i poszycia.

Warto dodać, że stworzenie zacienionego obszaru pozwala zwiększyć komfort przebywania w budynku podczas słonecznych dni. Można rozważać zatem pergole ogrodowe jako naturalny sposób na obniżenie temperatury we wnętrzu domu. Dzięki nim zmniejszysz wydatki na klimatyzację, ale i ochronisz powierzchnię tarasu przed słońcem bądź deszczem. Użycie najwyższych jakości tworzyw do wyprodukowania wysokogatunkowych systemów przeciwsłonecznych gwarantuje wiele korzyści. Polecamy te rozwiązanie każdemu, kto ma odpowiednią przestrzeń i marzy o zagospodarowaniu jej tak, by była praktyczna, a zarazem – atrakcyjna wizualnie.

Modele pergoli ogrodowych

Wśród propozycji oferowanych przez PanWygodny.pl znajdziesz między innymi pergole:

 • Selt Solid – wyróżniające się eleganckim stylem, wodoszczelnością oraz możliwością całkowitego zwinięcia dachu,
 • Hella Sintesi – nawiązujące estetyką do pokryć tarasowych popularnych w greckich kurortach,
 • Stobag Bavona St – które prócz poziomego poszycia wyposażone mogą zostać w szyby boczne,
 • Selt Sunbreaker – mające opcję sterowania lamelami,
 • Hella Ventur – o prostej konstrukcji zaopatrzonej w ruchome lamele,
 • Stobag Bavona HT – o stabilnych, modułowych profilach i klasycznym designie.

Wybór poszczególnych rodzajów omawianych rozwiązań jest bardzo szeroki. Dzięki sporej różnorodności bez problemu dopasujesz konkretny model do własnych oczekiwań.

Polecamy poznanie oferty refleksoli – wraz z pergolami tworzą bardzo dobrze dobrane kompozycje wyróżniające się ergonomicznością. Odmień swój taras i stwórz uroczy zakątek bądź miejsce do relaksu. W przyjemnym cieniu łatwo zorganizujesz przestrzeń, której nie będziesz chciał opuszczać!

Nasze realizacje w Poznaniu i okolicach

Równie ważny, jak jakość i model konkretnego rozwiązania, jest również jego montaż. Znajomość tej sztuki, dbałość o każdy szczegół oraz doświadczenie w wykonywaniu różnego rodzaju projektów zadaszenia, gwarantuje świetne efekty. Jakie? Solidne, trwałe pergole stanowiące niekwestionowaną ozdobę tarasu, a także wyróżniające się wieloma właściwościami praktycznymi.

Systemy przeciwsłoneczne dla Ciebie i Twojej rodziny

Masz pytania, wątpliwości, chciałbyś poznać więcej szczegółów dotyczących pergoli na tarasach? Zadzwoń lub napisz – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi gałęziami naszej oferty. Prócz pergoli tarasowych oferujemy inne systemy przeciwsłoneczne, takie jak rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe, refleksole, czy markizy.