ul. Armii Poznań 93A, Luboń k. Poznania

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – co wybrać?

Rolety podtynkowe

Głównym przeznaczeniem żaluzji oraz rolet zewnętrznych jest ochrona przeciwsłoneczna, ochrona okna przed zniszczeniem oraz przed działaniem warunków atmosferycznych takich jak deszcze, śnieg oraz wiatr. Zarówno żaluzjami jak i roletami można sterować ręcznie lub elektrycznie (pilotem), obecnie w 95% montujemy sterowanie elektryczne.

Zastanawiasz się jakie rolety wybrać do siebie do domu, biura? A może lepsze są żaluzje?
Poniżej przedstawiamy, krótką charakterystykę żaluzji oraz rolet.

Żaluzje zewnętrzne

  • Żaluzja zbudowana jest z trwałych i solidnych profili oraz paneli tzw. Lamelek,
  • Lamele są ruchome, dzięki czemu mamy możliwość regulacji oświetlenia w pomieszczeniu od całkowitego zaciemnienia aż do całkowitej jasności (w przypadku rolet zewnętrznych nie ma takiej możliwości),
  • Lamele żaluzji przechwytują do 80% promieniowania słonecznego. W gorące dni bardzo dobrze chronią pomieszczenia przed nagrzewaniem, nie ograniczając przy tym widoku na zewnątrz.

 

Rolety zewnętrzne

  • Roleta zewnętrzna jest zbudowana z tzw. pancerza poruszającego się w prowadnicach. pancerz chowany jest do znajdującej się nad nim skrzynki,
  • Roleta doskonale tłumi hałas, nawet o 14 dB przy całkowicie opuszczonej rolecie,
  • Zimą ogranicza straty ciepła w pomieszczeniu (kiedy rolety są opuszczone między szybą a roletą powstaje dodatkowa izolacja termiczna), latem zapobiega bezpośredniemu padaniu promieni słonecznych oraz dostawaniu się gorącego powietrza do wewnątrz pomieszczenia.
    Czy pomogliśmy Ci w podjęciu decyzji? Jeśli masz jakiekolwiek pytania zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Privacy Preferences
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.