Skip to main content

żaluzje fasadowe Pan WygodnyZabezpieczamy i chronimy nasze okna, czy można chcieć więcej? Zdecydowanie tak. Wybieramy coraz bardziej świadomie, ponieważ chcemy, aby przedmioty, z których korzystamy i które towarzyszą nam na co dzień, były nie tylko ładne i estetyczne, ale też łączyły w sobie szereg rozmaitych zastosowań. Jednocześnie powinny być proste w obsłudze i funkcjonalne. Takie wymagania z pewnością spełniają profesjonalne, dobrze dobrane żaluzje fasadowe (zewnętrzne), stając się idealnym rozwiązaniem dla nas i naszych okien.

Ciepło, zimno – regulacja temperatury

Profesjonalne żaluzje fasadowe wiosną i latem znakomicie chronią przed nadmiarem słońca i wysokimi temperaturami wewnątrz domu czy mieszkania. Są doskonałą barierą termiczną, dzięki czemu mogą obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o kilkanaście stopni. Za sprawą żaluzji fasadowych promienie słoneczne zatrzymują się jeszcze przed szybą, nie nagrzewając jej, Takiego efektu nie osiągniemy, korzystając tylko z żaluzji wewnętrznych. Z kolei w okresie jesienno-zimowym modele fasadowe zatrzymują ciepło w pomieszczeniach, dzięki czemu pozwalają znacznie ograniczyć jego straty, a tym samym dają możliwość zmniejszania kosztów ogrzewania.

Jasno, ciemno i intymnie

Korzystając z żaluzji fasadowych, możemy dowolnie sterować dopływem światła do pomieszczeń i osiągnąć efekt całkowicie dostosowany do naszych potrzeb, od całkowitego zaciemnienia do rozjaśnienia. Co ważne, dzięki odpowiedniemu ustawieniu lameli światło będzie wpadać do wnętrza i tworzyć odpowiedni nastrój, natomiast my sami i wnętrza naszego domu możemy pozostać niewidoczni dla osób z zewnątrz, całkowicie chroniąc naszą prywatność. Ponadto, nawet znajdując się w zaciemnieniu, możemy widzieć to, co dzieje się na zewnątrz.
Żaluzje fasadowe to także doskonała bariera akustyczna, skutecznie zmniejszająca natężenie hałasu. Dzięki temu w swojej prywatnej przestrzeni możemy poczuć się naprawdę komfortowo.

Zgodnie z indywidualnym gustem, wygodnie i bezpiecznie

Szeroki wybór żaluzji fasadowych, a przede wszystkim ich bogata kolorystyka i nowoczesny design pozwalają na optymalne dopasowanie do naszego poczucia estetyki, a także stylu i barwy elewacji budynku. W zależności od potrzeb możemy w ten sposób podkreślić, a nawet zmienić jej charakter. Doskonale współgrają z nowoczesnym wyglądem ścian i otworów okiennych. Można także pokusić się na zupełnie inne rozwiązanie i wkomponować żaluzje w taki sposób, aby były jak najmniej widoczne, a nawet nadawały lekkości budynkowi.

Oszczędzajmy swój czas

Żaluzjami fasadowymi można sterować za pomocą napędu elektrycznego lub ręcznie. Napęd elektroniczny możemy zintegrować z czujnikami pogodowymi i zegarem sterującym – wówczas żaluzje będą opuszczać się w czasie deszczu lub nasłonecznienia. Nowoczesne urządzenia dedykowane pozwalają też na sterowanie na odległość.
Wybierzmy żaluzje fasadowe, solidne i na lata, zapewniając sobie tym samym ochronę okien przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, zabrudzeniem i zniszczeniem. Jako dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe wzmacniają poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.